KEF

Akik tudják, hogyan szól a zene, azoknak bizonyára sokat mond az angol KEF márkanév.

A KEF név azért csenghet olyan jól a zeneszeretôk körében, mert a cég sohasem tartozott a tömegtermelôk közé. Már a hifi korszak hajnalán is az adta mérnökeinek az ösztönzést, hogy szenvedélyesen hittek az új anyagok, az új technológiák és az eredeti tervezési ötletek erejében. Tudták, hogy ezek segítségével hatékonyan fokozhatják az otthoni zenehallgatás élvezetét. Napjainkban sem térnek el ettôl a felfogástól, és ma is az 1961-ben, a cég megalapításkor vallott nézeteikben hisznek. Ennek köszönhetô, hogy a KEF hangsugárzókat megjelenésük óta már több évtizede a világ legjobbjai között tartják számon.

Ez alatt az idô alatt a KEF számos úttörô megoldást dolgozott ki. Új membránanyagokat fejlesztett, és a nevéhez fûzôdik a neoprem csillapító anyag is. Az elsôk között alkalmazták a számítógépes modellezést a kutatás és minôségellenôrzés területén. Digitális tesztmódszereket dolgoztak ki a minden korábbinál kisebb tûréshatárok biztosítására. Mindig komplett rendszereket terveztek. A legnagyobb áttörést azonban valószínüleg az eredetileg a NASA ûrprogramjához kifejlesztett és világszerte számos szabadalommal védett "UNI-Q" hangszóró elrendezés jelentette.

Biztosan elmondható, hogy egyetlen más gyártó sem tett annyit a hangszórógyártás elveinek korszerûsítése érdekében, mint a KEF. Így a mai napig megelôznek minden más céget a legújabb digitális formátumok nyújtotta elônyök kihasználásában.

"Az újabb és újabb ötletek ugyan éltetôek, de a legapróbb részletekre is figyelô megszállottság kell ahhoz, hogy azok meg is valósulhassanak."
Raymond Cooke (1925-1996), a KEF alapítója

A gyártóról további információk a www.kef.com weboldalon találhatók.