A La Scala Mk II örökli elődjétől az innovatív, szabadalmaztatott DFD dekódolás, felskálázás és digitális szűrő nélküli metodikáját, ezzel biztosítva a tiszta és pontos digitális jelet. Az Aqua Acoustic aszinkron USB és PPL (phase locked loop technology) S/PDIF csatolót használ. Az AQlink PRO (I2S protokoll) jitter-mentes digitális interfész az I2S csatolón hozza a legjobb teljesítményt, ez a bejárat kompatibilis más erre felkészített eszközzel is. A beérkező digitális jelet nem skálázza fel. Az elektronika Burr Brown PCM 1704K típusú DAC chipekből négyet használ differenciál, iker-mono konfigurációban.
A diszkrét elemekből álló szabályozó áramkörök (az MOSFET, J-FET és BJT) az erősítés analóg és az átalakítás digitális szakaszában egyaránt megtalálhatók. A készülékben rendkívül gyors diódákat, valamint más magas minőségű alkatrészeket, mint a hosszú-élettartamú kondenzátorok és alacsony zajszintű fém-fólia ellenállások, alkalmaznak. A készülék nagymértékben integrált SMD alkatrészeket tartalmaz, így nem csoda, hogy ez a DAC egy magasabb árcédulát visel. Moduláris felépítéséből adódóan bővíthető a későbbi igények szerint. A vezérlő áramköri egységek jelátvitelénél lapos (akár a számítástechnikában is alkalmazott) kábelek találhatók, ott, ahol az analóg jel tiszta és torzításmentes szállítása a fontos halogénmentes audiofil kábeleket használnak.
Az S/PDIF és AES/EBU bemeneteken valós, 24bit/192kHz mintavételezés is folyhat, míg az AQlink-I2S bement feldolgozza a 24bit/384kHz mintavételezésű állományokat is. A nagy-sebességű aszinkron USB felbontása akár 24bit/192kHz lehet. Az Aqua Acoustic Quality – La Scala Mk II digitális/analóg átalakító tökéletesen működik OSX 10.7 és újabb verziójú, WINDOWS XP, 7 és 8 ASIO-t futtató számítógépekkel, az Apple Mac OS – Linux OS: USB aszinkron natív támogatással, így nem kell külön szoftvert telepíteni. Saját (tulajdonosi) USB Firmware/driver és az esetleges frissítések rendelkezésre állnak.
Az Aqua Acoustic mérnökei kifejlesztettek egy egyfokozatú, (cső/MOS-FET) direkt kapcsolású analóg jelerősítőt. Egy pár hosszú élettartamú ECC81 elektroncsövet használnak az analóg részben, majd egy pár MOS-FET-et a kimeneti impedancia fixen tartására, hogy csökkentsék a jel torzulását. Az erősítéstechnikában népszerű ECC81 (12AT7) cső – nagyfrekvenciás trióda – fő jellemzője az alacsony zajszint. Virtuális akkumulátor-áramkör biztosítja az aktuális anódáramot. A csöveknek LED-ek adnak stabilitást, ezek alkotják az előlapi nyíláson át látható sort. Az alkalmazott lágy, késeltetett indítás meghosszabbítja a csövek élettartamát. A La Scala MkII-ben használt hosszú élettartamú elektroncsövek átlagos üzemideje mintegy 10.000 óra.
Mivel a csöves rész közvetlenül kapcsolódik a nagyfeszültségű MOS-FET-ekhez lehetővé válik a nagy sávszélesség, gyors reagálás, alacsony torzítás. Ebben a tiszta „A”-osztályú áramkörben kisebb a kimeneti impedancia és a hagyományos áramkörökkel szemben és nincs visszacsatolás.
Az XLR kimenetek mindkét pozitív pólusát a triódák használják, nagy (3,5 – 7 Volt) kimeneti feszültséget előállítva. Figyelem! Meg kell bizonyosodni, hogy az erősítőnk képes-e kezelni egy ilyen magas kimeneti szintet! Az Aqua Acoustic mérnökei büszkék, hogy nem egy műveleti erősítő-chipet, hanem önállóan konstruált végfokozatot alkalmaztak.