Amit az USB-C-ről tudni érdemes
Az USB-C a legújabb és egyben első kombinált USB szabvány. A korábbi USB A és B modellekhez képest ez a csatlakozó típus szimmetrikus, vagyis tájolásától függetlenül mindig illeszkedik az aljzatba. Az USB-C-csatlakozó 8.4 x 2.6 mm, így nem nagyobb, mint egy mikro-USB- csatlakozódugó, így robusztus és vékony készülékek esetén is ideális és tartós, hiszen legalább 10.000 csatlakoztatási műveletre tervezték.
Az USB-C csatlakozódugóval szerelt kábel két új szabványt egyesít magában, az USB 3.1-et és a Mac világban kedvelt Thunderbolt 3 protokollt!
Az előbbi USB3.1 Gen 1 akár 5 Gbit/s a Gen 2 pedig akár 10 Gbit/s adatátviteli sebességet tesz lehetővé.
A Thunderbolt 3 protokoll átviteli sebesség elérheti az akár 40 Gbit/s értéket is és a csatlakozó mindig tartalmaz egy USB 3.1 Gen 2 csatlakozót is.
Az USB-C kábelek a megszokott Audió jel mellett már a DVI, MHL, DP és HDMI szabvány jel továbbítását is elvégzik, sőt! Az átdolgozott Power Delivery 2.0-nak köszönhetően az új USB 3.1 szabvány 20 volt és 5 amper esetén jelentősen nagyobb, akár 100 wattos áramellátást kínál. Így nemcsak a kisebb készülékek, például az okostelefonok, hanem az energiaigényesebbek, például a notebookok is elláthatók energiával és feltölthetők általa.
Az energia- és adatátvitel emellett egymástól elválasztott vezetékeken keresztül a kábelen belül megy végbe, ezért a csatlakoztatott végberendezések egyidejűleg adat hosztként is működnek és elláthatók töltőárammal.
Az univerzális használhatósága miatt az USB-C már most a jövő csatlakozójának számít. Nem véletlenül dolgoznak jelenleg a számítógép- és perifériagyártók is azon, hogy az új készülékeket kiegészítésként USB-C-csatlakozóval is felszereljék.
Az USB-C egy nagy lépéssel közelebb kerül a célul kitűzött univerzális kapcsolathoz.
Miért kell a minőségi USB kábel?
Számos alkalmazás esetében fontos a digitális kommunikáció sebessége. A leggyakrabban látható, hogy a „sebesség” a nagy fájlok lehető legrövidebb átadására vagy a HD videóhoz elegendő adat hordozására vonatkozik. USB-audio (és HDMI-audió) esetén a „sebesség” kiemelten fontos, nem csak a puszta gyorsaság miatt, mivel az időbeli kapcsolatok egy digitális folyamatban kritikusak az analóg hullámforma rekonstrukciójához, amely az információt, zenét és örömöt hozza létre a fülünk számára. Az adatcsomagon belüli információkra vonatkozó időalapú károsodás (jitter) az, ami a hangot gyengévé és lapossá teszi a 3D helyett, durvává és ködössé a tiszta, harmonikus helyett.
Az AudioQuest USB-C kábelek vezető anyaguk, szerkezetük és szigetelésük miatt egyaránt világszerte a Best in Class elismerést kapták!
Egyre több eszközön tűnik fel a legújabb USB-C-csatlakozó, mint például a MacBook, a ChromeBook, a Pixel, a Galaxy Note 7... és a hozzájuk illeszthető külső USB DAC meghajtók.
Valamennyi új generációs AudioQuest USB-kábel egy újonnan kifejlesztett feszültségcsökkentő és törésgátló rendszerrel szerelt, amely kiemelkedő tartósságot biztosít az USB-kábel és a csatlakozó fej között.
Az AudioQuest kínálatában megtalálhatóak mind az USB A – C és az USB B – C kábelek egyaránt, mindkét típus a különböző ezüst tartalmú Forest (0,5 % Ag), Cinnamon (1,25% Ag), Carbon (5% Ag) és Diamond (100% Ag) családból egyaránt!
Forrás: Audioquest.hu